نیم‌فاصله یا فاصله مجازی
فرقی نمی‌کند اسمش را «نیم‌فاصله» بگذاریم یا «فاصله مجازی» یا «فاصله صفر»؛ محدود به زبان فارسی هم نمی‌شود و در بعضی خط‌های دیگر جهان مثل خط‌های هندیک هم، کم و بیش کاربرد دارد. نیم‌فاصله یک ابزار مهم در درست‌نویسی است که به کار بردن آن متن را خواناتر می‌کند.
«نتیکت» یا آداب معاشرت مجازی
نتیکت یا آداب معاشرت در فضای مجازی، یکسری اصول برای سر و سامان دادن به ارتباطات و تعامل‌های مجازی است. در این پست به مرور بعضی از این اصول می‌پردازیم.
پدیده جذابِ «سلفی»
سلفی ژانری جذاب در عکاسی است که با رشد و گسترش شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب شده است. در این پست به مرور تاریخچه این پدیده و ارائه چند راهکار برای جذاب‌تر کردن سلفی‌هایمان می‌پردازیم.
4 کارتون پرطرفدار در روبیکا
انیمیشن، یکی از ژانرهای پرطرفدار بین همه گروه‌های سنی است. در هر سن و سالی که باشیم، کارتون دیدن لطف خاص خودش را دارد و کودک درونمان را شاد می‌کند. در این پست به معرفی 4 کارتون پربیننده در اپلیکیشن روبیکا می‌پردازیم.
درست‌نویسی در شبکه‌های اجتماعی (3)-علائم نگارشی
علائم نگارشی یا اصطلاحا «سجاوندی» مثل نقطه، ویرگول، علامت تعجب و... هم در نگارش معیار و هم محاوره‌نویسی کاربرد فراوانی دارند و استفاده درست و به اندازه از آنها می‌تواند نوشته شما را خواناتر و حرفه‌ای‌تر کند.
درست‌نویسی در شبکه‌های اجتماعی (2)-جدا بنویسیم یا پیوسته؟
جدا یا پیوسته نوشتن کلمات، یک مسأله گیج‌کننده برای بسیاری از تولیدکنندگان محتواست. این موضوع فقط به فارسی معیار محدود نمی‌شود. در واقع، رعایت قواعد جدانویسی نوشته شما را،- چه به زبان محاوره باشد چه معیار، خواناتر و جذاب‌تر می‌کند. در این مطلب، مرور کوتاهی بر این موضوع داریم و به پرتکرارترین چالش‌هایی که در نوشتن متن برای فضای مجازی و محاوره‌نویسی به آنها برخورد می‌کنیم، می‌پردازیم.
سریال جادوگر؛ یک کمدی پربازیگر
«جادوگر» یکی از سریال‌های پرمخاطب این روزها در روبیکاست. پخش جادوگر از اواخر اردیبهشت آغاز شده و تابحال 6 قسمت از آن از طریق پلتفرم‌های فیلیمو، نماوا و روبیکا منتشر شده است.
روبیکا اسپرت؛ مرجع پخش زنده ورزشی
روبیکا اسپرت مرجع پخش زنده ورزشی در روبیکاست که مسابقات رشته‌های متنوع ورزشی را از اتومبیلرانی و تنیس و موتورسواری تا فوتبال و والیبال به صورت زنده پوشش می‌دهد.
نوبت لیلی؛ نظریه جهان‌های موازی و هفت پیکر نظامی
نوبت لیلی، سریالی به کارگردانی فیلمساز نام‌آشنا و جوان، روح الله حجازی است. این سریال دوشنبه هر هفته ساعت 20 از روبیکا منتشر می‌شود. در این پست، مروری کوتاه بر این سریال متفاوت داریم.