هوش مصنوعی در پلتفرم‌ها چه نقشی دارد؟
در دنیای امروز، پلتفرم‌های دیجیتال نقشی محوری را در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند؛ از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا موتورهای جستجو و فروشگاه‌های آنلاین، همه این‌ها بر پایه پلتفرم‌های دیجیتال بنا شده‌اند. در این بین، هوش مصنوعی تأثیرات شگرفی بر این پلتفرم‌ها دارد. در این مطلب، به بررسی نقش هوش مصنوعی در چند حوزه کلیدی پلتفرم‌های دیجیتال می‌پردازیم.
مون نایت؛ قهرمان تاریک مارول!
مون نایت یا شوالیه ماه ابرقهرمانی از دنیای مارول است که اولین بار در سال ۱۹۷۵ به عنوان ضدقهرمان در کمیک‌های مارول حضور یافت و به مرور با اتفاقاتی که در زندگی‌اش رخ داد، به قهرمانی که شب‌ها با جنایت‌کاران و تبهکاران مبارزه می‌کند، بدل شد.
تماس صوتی و تصویری رایگان حجاج با روبیکا
سوپراپلیکیشن روبیکا قابلیت تماس صوتی و تصویری رایگان از طریق رومینگ «همراه اول» و «ایرانسل» را برای حجاج فراهم کرد.
روبیکا در اینوتکس ۲۰۲۴
نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد و روبیکا با حمایت ویژه از استیج معرکه و کمک به برگزاری آن تلاش کرد تا همراه ایده‌های جدید باشد و به پیشرفت و رشد کسب‌وکارهای نوین کمک کند.
افعی تهران؛ مصائب آقای کارگردان
سامان مقدم پنج سال پس از ساخت کمدی پرطرفدار «دیوار به دیوار»، به تازگی با درامی متفاوت که پیمان معادی فیلمنامه‌اش را نوشته به شبکه خانگی آمده است. پیمان معادی در ابتدا قصد داشت که خودش افعی تهران را بسازد، اما مشغله‌های بسیارش باعث شد تا ساخت فیلمنامه‌اش را به سامان مقدم بسپارد.
شوگون؛ ماجراجویی، تاریخ و جنگ
سریال «شوگون» (Shogun) به تازگی از شبکه Hulu و FX پخش شده است و روایتگر داستان «ویلیام آدامز»، دریانورد انگلیسی است که در سال ۱۶۰۰ پا به ژاپن گذاشت.
شکست‌ناپذیر؛ قهرمانی که به آن عادت ندارید
شکست‌ناپذیر (Invincible) قهرمانی است که «رابرت کرکمن»،‌ خالق مجموعه کمیک‌های walking dead، در سال ۲۰۰۲ برای کمپانی ایمیج خلق کرد.
ما راوی سرسبزی این خاکیم
هر درختی که رشد می‌کند، در خاک این سرزمین ریشه می‌دواند و گره می‌خورد به حیات میلیون‌ها انسانی که در آن زندگی می‌کنند. هر چه این ریشه‌ها بیشتر شود، گره حیات ما نیز محکم‌تر و تنومندتر خواهد شد.
جاماندگان؛ یک کمدی از افسردگی و تنهایی
«جاماندگان‌» (The Holdovers) آخرین اثر الکساندر پین، کارگردان آثاری چون «درباره اشمیت» (About Schmidt)، «راه‌های جانبی» (Sideways) و «نبراسکا» (Nebraska) است. این اثر در فستیوال اسکار ۲۰۲۴ نامزد دریافت پنج جایزه، از جمله جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و ... شده است.