برای ثبت نام در روبیکا، ابتدا باید سوپر اپلیکیشن روبیکا را روی تلفن همراهتان نصب کنید. پس از دانلود و نصب، وارد برنامه شوید و شماره تلفن همراهتان را در کادری که نمایش داده می‌شود، وارد کنید. یک کد پیامکی برای شما ارسال می‌شود که با وارد کردن آن، می‌توانید استفاده از روبیکا را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که در حال حاضر ثبت نام در روبیکا تنها با داشتن شماره تلفن همراه ایرانی، امکان‌پذیر است.
به بخش تنظیمات در نوار پایین صفحه اپلیکیشن روبیکا بروید. با لمس علامت دوربین می‌توانید تصویر پروفایل‌تان را تغییر دهید. به شیوه‌ای مشابه، با انتخاب هر یک از گزینه‌های اطلاعات کاربری، امکان ویرایش آن را خواهید داشت.
قبل از هر کاری بخش هرزنامه و مسدودشده ها (Spam & blocked) در پیامک های(sms) گوشیتون بررسی کنید؛
همچنین عدم ارسال کد ورود به روبیکا ممکنه به یکی از دلایل زیر باشه:
1_تعلیق موقت یا مسدودشدن حساب کاربری
2_اختلال موقتی در سیستم (چند ساعت بعد مجدداً درخواست دهید.)
3_درست وارد نکردن شماره
محتوای آموزشی مرتبط با این موضوع رو میتونید از اینجا ببینید
اگر قبلا هنگام فعال‌سازی رمز دومرحله‌ای، ایمیل خود را در برنامه وارد کرده باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه فراموشی گذرواژه هنگام ورود به برنامه، رمز را از طریق ایمیل‌تان بازیابی کنید. در غیر این صورت میتوانید با شماره گیری کد دستوری *999# و انتخاب گزینه 2 (پشتیبانی) و مجددا گزینه ی 2 (غیرفعال کردن تایید دومرحله ای)، رمز دومرحله ای خود را غیرفعال کنید.
اگر سیم کارت رایتل دارید لطفا با پشتیبانی روبیکا 99977 تماس بگیرید.

بله؛
اپلیکیشن های روبینو و روبیکاx متعلق به مجموعه روبیکا بوده که میتوانید از طریق فروشگاه های نرم افزار اندروید بازار و مایکت به صورت رایگان دریافت و نصب کنید.

اپلیکیشن روبیکا را باز کنید. با وارد کردن شماره تلفن همراهتان، کد فعالسازی پیامکی را دریافت کنید و وارد روبیکا شوید.
اگر از گوشی تلفن همراه با سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، در نظر داشته باشید که برای نصب روبیکا نیاز است نسخه اندروید گوشی شما حداقل 4.9 به بالا باشد. اگر با این وجود، همچنان در نصب روبیکا مشکل دارید، با پشتیبانی روبیکا از طریق شماره تماس 99977 تماس بگیرید.
همچنین کاربران ios میتوانند نسخه ی موجود در سایت سیب اپ و یا سایت سیبچه را نصب کنند.
بله. با نصب آخرین نسخه روبیکا، اپلیکیشن اختصاصی روبینو و Rubika X که نسخه پیام‌رسان روبیکاست، می‌توانید تا 3 حساب کاربری را به صورت همزمان مدیریت کنید. وارد بخش تنظیمات شده و از منوی سه نقطه، حساب ها، گزینه ی افزودن حساب کاربری را بزنید.
بله. از طریق نسخه وب روبیکا به نشانی web.rubika.ir میتوانید از قابلیت های پیام رسان روبیکا استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که لازم است هنگام ثبت نام یا ورود به برنامه، یک شماره تلفن همراه وارد کنید تا کد فعال‌سازی به آن ارسال شود.
کد فعالسازی به شماره شما پیامک می‌شود و برای دریافت آن، نیاز نیست گوشی تلفن همراه شما هوشمند باشد.
در روبیکا، شما می‌توانید کسانی را که شماره موبایل یا تصویر پروفایل شما را می‌بینند، محدود کنید. به بخش تنظیمات اپلیکیشن بروید. از قسمت پیام‌رسان، گزینه حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید. در بخش حریم خصوصی می‌توانید نمایش شماره موبایل و تصویر پروفایل خود را محدود کنید.
در فهرست گفتگوهایتان، نام مخاطب مورد نظر را لمس کرده و چند لحظه انگشتتان را روی آن نگه دارید؛ روی منوی سه نقطه ی بالای صفحه بزنید و پاک کردن تاریخچه را انتخاب کنید.
اگر قبلا هنگام فعال‌سازی رمز دومرحله‌ای، ایمیل خود را در برنامه وارد کرده باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه فراموشی گذرواژه هنگام ورود به برنامه، رمز را از طریق ایمیل‌تان بازیابی کنید. در غیر این صورت میتوانید با شماره گیری کد دستوری *999# و انتخاب گزینه 2 (پشتیبانی) و مجددا گزینه ی 2 (غیرفعال کردن تایید دومرحله ای)، رمز دومرحله ای خود را غیرفعال کنید.
اگر سیم کارت رایتل دارید لطفا با پشتیبانی روبیکا 99977 تماس بگیرید.
به تنظیمات اپلیکیشن بروید. از بخش پیام‌رسان، گزینه حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید. در بخش حریم خصوصی، می‌توانید از طریق گزینه‌های پیوستن به گروه‌ها و کانال‌ها و پیام‌های هدایت‌شده، این موارد را مدیریت کنید.
کنترل والدین یکی از امکانات کاربردی و جالب سوپر اپلیکیشن روبیکا است که از طریق آن می‌توانید، دسترسی فرزندتان را به تمام یا بخشی از امکانات روبیکا محدود کنید. برای مثال از طریق بخش کنترل والدین، می‌توانید پیامرسان روبیکا را به طور کامل برای کودکتان قفل کنید، دسترسی او به گفتگوهای دونفره، کانال‌ها، گروه‌ها یا بات‌ها را کاملا ببندید یا محدود سازید.
برای فعال‌سازی کنترل والدین، از بخش تنظیمات، گزینه کنترل والدین را انتخاب کرده، رمز مورد نظرتان را تنظیم کنید.
تایید دو مرحله‌ای، رمزی است که شما انتخاب می‌کنید و هنگام ورود به اپلیکیشن از طریق دستگاه جدید، علاوه بر کد پیامکی از شما خواسته می‌شود. استفاده از رمز دو مرحله‌ای، ایمنی حساب شما را افزایش می‌دهد و احتمال سوء استفاده از آن را کاهش می‌دهد. برای فعال کردن تایید دو مرحله ای به تنظیمات اپلیکیشن بروید. از بخش پیام‌رسان، گزینه حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید و در قسمت امنیت، گزینه تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید.
در ابتدا با همان شماره ایی که در روبیکا ثبت نام کرده اید کد دستوری *999# را شماره گیری سپس گزینه 2 (پشتیبانی) و سپس گزینه ی 1 (غیرفعال کردن دستگاه های فعال) را انتخاب کنید تا دسترسی همه ی دستگاه ها به حساب کاربری شما قطع شود. اگر سیم کارت رایتل دارید لطفا با پشتیبانی روبیکا 99977 برای امنیت بیشتر حساب کاربری خود میتوانید از تنظیمات روبیکا بخش حریم خصوصی، تایید دومرحله ای را فعال کنید.
در ابتدا با همان شماره ایی که در روبیکا ثبت نام کرده اید کد دستوری *999# را شماره گیری سپس گزینه 2 (پشتیبانی) و بعد گزینه ی 1 (غیرفعال کردن دستگاه های فعال) را انتخاب کنید تا دسترسی همه ی دستگاه ها به حساب کاربری شما قطع شود. اگر سیم کارت رایتل دارید لطفا با پشتیبانی روبیکا 99977 تماس بگیرید. برای امنیت بیشتر حساب کاربری خود میتوانید از تنظیمات روبیکا بخش حریم خصوصی، تایید دومرحله ای را فعال کنید.
اگر صفحه روبینو یا کانال در پیام‌رسان روبیکا داشته باشید، می‌توانید با انتشار مطالب و محتوای جذاب در آنها در روبیکا کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال کسب درآمد در روبیکا مراجعه کنید.
اگر قبلا هنگام فعال‌سازی رمز دومرحله‌ای، ایمیل خود را در برنامه وارد کرده باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه فراموشی گذرواژه هنگام ورود به برنامه، رمز را از طریق ایمیل‌تان بازیابی کنید. در غیر این صورت میتوانید با شماره گیری کد دستوری *999# و انتخاب گزینه 2 (پشتیبانی) و مجددا گزینه ی 2 (غیرفعال کردن تایید دومرحله ای)، رمز دومرحله ای خود را غیرفعال کنید. اگر سیم کارت رایتل دارید لطفا با پشتیبانی روبیکا 99977 تماس بگیرید.
درصورتی که مالک کانال هستید ،برای ثبت درخواست تبلیغ پین پیام رسان روبیکا از مسیر زیر اقدام کنید
منوی کانال >> درخواست تبلیغ
بعد از ایجاد درخواست برای بررسی وضعیت میتونید از مسیر زیر اقدام کنید
منوی کانال >> درخواست تبلیغ >> درخواست های من
برای مشاهدهٔ فیلم و سریال اینترنت شما حتما باید از طریق سیم کارت همراه اول یا ایرانسل باشه.
همچنین اگه از VPN (فیلترشکن) استفاده میکنید برای تماشای فیلم و سریال VPN (فیلترشکن) خودتونو خاموش کنید.
ابتدا مطمئن شوید شماره تلفن همراه را در اپلیکیشن درست وارد کرده‌اید. اگر با وجود درست بودن شماره همچنان کد فعالسازی را دریافت نمی‌کنید، ممکن است حساب کاربری شما به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات روبیکا (مثلا انتشار محتوای غیر اخلاقی) مسدود شده باشد. در این صورت، دیگر کد فعالسازی برای شما ارسال نمی‌شود در غیر این صورت میتوانید طی ساعات آینده مجددا تلاش کنید.
پست‌ها بر اساس معیارهای متنوعی مانند 'جذابیت محتوا برای مخاطبین'، 'مفید بودن محتوا' و به ویژه 'فعالیت مستمر روزانه' صفحات، توسط هوش مصنوعی انتخاب و در بخش ویترین قرار می‌گیرند.
وقتی در بخشهای مختلف روبیکا در بازه زمانی کوتاه به صورت غیرمعمول فعالیت پرتکرار و بیش از حد داشته باشید سیستم شما رو به عنوان اسپم میشناسه و در استفاده از همون بخش دچار محدودیت میشید و پیغام "استفاده بیش از حد مجاز" دریافت میکنید. برای مدتی در بخشی که محدود شدید فعالیت نکنید، تا برطرف بشه
از مسیر زیر میتونید حساب کاربریتونو حذف کنید:
تنظیمات >> حریم خصوصی و امنیت >> حذف حساب کاربری
درصورت حذف حساب کاربری مجدد امکان ایجاد حساب کاربری خواهید داشت.
دقت کنید بعد از حذف حساب کاربری، کانالها و گروه‌هایی که ایجاد کرده اید، بدون سازنده میشن و سایر ادمینها به فعالیت در اون ادامه میدن.
سایر اطلاعات حساب کاربری شامل روبینو، گفتگوهای خصوصی و... حذف میشن و غیر قابل بازیابی هستن.
برای ایجاد گفتگوی صوتی در کانال ابتدا وارد آن شده، اسم یا عکس پروفایل کانال یا گروه را لمس کنید، منوی سه نقطه در بالا سمت چپ و سپس شروع گفتگوی صوتی را بزنید. همچنین مسیر میانبری برای ایجاد گفتگوی صوتی در گروه وجود دارد؛ وارد گروه شوید، در بالای صفحه روی نماد تلفن را لمس گفتگوی صوتی را شروع کنید. انجام این کار تنها توسط ادمین کانال و گروه امکان پذیر می باشد.
تیک آبی به سازمان های رسمی، برندهای معتبر، اشخاص حقوقی و حقیقی معروف تعلق می گیرد. در صورتی که مشمول هر یک از موارد ذکرشده هستید جهت دریافت راهنمایی با پشتیبانی روبیکا 99977 تماس بگیرید.
از طریق نوار پایین صفحه اپلیکیشن، به بخش خانه بروید و گزینه کانال‌های پرطرفدار را انتخاب کنید. همچنین میتوانید در پیام رسان از بالای صفحه ذره‌بین را لمس و موضوع مورد علاقه خود را جستجو کنید. پس از جستجو تعدادی از کانالها برایتان نمایش داده می‌شود.
همچنین کانال هایی در بخش کانال های مشابه توسط هوش مصنوعی پیشنهاد میشوند.
ممکن است فرد مورد نظر، کاربر سوپر اپلیکیشن روبیکا نباشد و به همین خاطر، شما نتوانید از طریق جستجو در پیام‌رسان، او را پیدا کنید. اگر نام فرد را در فهرست مخاطبان خود در پیام‌رسان روبیکا می‌بینید اما قادر به فرستادن پیام به او نیستید، کاربر مورد نظر شما را مسدود یا گزارش کرده است.
در لیست گفتگوهایتان، نام کاربر/گروه/کانال مورد نظر را لمس کنید و چند لحظه انگشتتان را روی آن نگه دارید. از منویی که نمایش داده می‌شود، گزینه سنجاق را انتخاب کنید.
برای انجام تماس صوتی و تصویری از مسیر زیر اقدام کنید:
پیام رسان >> گفتگوی خصوصی >> بالا سمت چپ >> گزینه "گوشی تلفن"
برای انجام تماس تصویری،بعد از طی کردن مراحل بالا،می تونید با لمس گزینه شروع ویدیو در پایین صفحه،تماس خودتونو را به حالت تصویری تغییر بدید
لازم به ذکر که،گزینه "گوشی تلفن" در صورتی نمایش داده می شود که کاربر مقابل از بخش (تنظیمات>حریم خصوصی)گزینه "تماس با من "را فعال کرده باشه.
همچنین برای تماس تصویری مستقیم میتونید وارد پروفایل مخاطبتون بشید و از بالای صفحه علامت 'دوربین' رو انتخاب کنید
راهنمای تعریف نام کاربری (شناسه کاربری یا آیدی)
  • حداقل تعداد نام کاربری باید 7 کاراکتر باشد.
  • نام کاربری نمی تواند با عدد شروع شود.
  • کاراکترهایی مثل نقطه. ، اتساین@ خط مورب/ ستاره* هشتگ# مساوی= علامت سوال ؟ معتبر نیستند.
  • به جز ابتدا و انتهای نام کاربری میتوانید از آندرلاین _ استفاده کنید.
به طور معمول با توجه به ثبت بسیاری از شناسه ها توسط سایر کاربران باید از کاراکترهای متفاوت و بیشتری استفاده کنید.
از نوار پایین صفحه روبیکا به بخش ویترین بروید و در نوار جستجوی بالای صفحه، نام صفحه مورد نظر را با حروف انگلیسی جستجو کنید.
اگر فرد یا کانال مورد نظر، جزو مخاطبان شما در پیام‌رسان باشد، نیازی به جستجو ندارید. در صورتی که کانال یا کاربر مورد نظر صفحه روبینو داشته باشد، این صفحه از طریق بخش مشخصات در پیام‌رسان، مستقیما قابل دسترسی است. به صفحه گفتگو یا کانال بروید، نام یا تصویر پروفایل کاربر یا کانال را در نوار بالای صفحه لمس کنید و از میان گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود، مشاهده صفحه روبینو را انتخاب کنید.
در هر صفحه میتونید 20 دسته هایلایت و در هر دسته، تعداد 100 استوری انتخاب و اضافه کنید.
برای اضافه کردن هایلات جدید میتونید در صفحه روبینو خودتون روی گزینه "جدید" بزنید و یا از منوی سه نقطه، گزینهٔ افزودن هایلایت رو انتخاب کنید و بعد با انتخاب استوری ها، عنوان و تصویر اول هایلایت، تیک ذخیره را در بالای صفحه بزنید.
برای ویرایش یا پاک کردن کلی هایلایت، روی هایلایت مورد نظر چندثانیه نگه داشته و گزینهٔ مورد نظر خودتونو انتخاب کنید.
برای ساخت صفحه دوم ابتدا وارد روبینو شوید، از قسمت بالای صفحه نماد آدمک را انتخاب کنید، روی نام کاربری صفحه تان و سپس افزودن صفحه بزنید.
به بخش ویترین بروید. در بخش جستجو گزینه «هشتگ» را انتخاب کنید و عبارت مورد نظر خود را بنویسید. اگر عبارت مورد جستجوی شما بیش از یک کلمه دارد، بین کلمات، زیرخط یا آندرلاین (_) بگذارید البته؛ توصیه می‌کنیم برای رسیدن به نتایج بهتر، تعداد کلمات جستجو را محدود کنید. عبارت مورد جستجوی شما بهتر است حداکثر از 3 کلمه تشکیل شده باشد.
پست‌ها بر اساس معیارهای متنوعی مانند 'جذابیت محتوا برای مخاطبین'، 'مفید بودن محتوا' و به ویژه 'فعالیت مستمر روزانه' صفحات، توسط هوش مصنوعی انتخاب و در بخش ویترین قرار می‌گیرند.
در حال حاضر، حداقل مبلغ قابل واریز به حساب کاربران 50هزار تومان است.
اگر صفحه روبینو یا کانال در پیام‌رسان روبیکا داشته باشید، می‌توانید با انتشار مطالب و محتوای جذاب در آنها در روبیکا کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال کسب درآمد در روبیکا مراجعه کنید.
در بخش خانه میتونید از سرویس های بالای صفحه روی گزینه بازی بزنید
بله سرویس سفارش غذا آنلاین دربخش خانه (بالای صفحه) در سرویس های من قرارداره، پس از انتخاب محدوده‌ی آدرستون، رستوران هایی که در محدوده‌ی شما هستند نمایش داده میشه و با مشاهده‌ی منوی آن، محصول مد نظر خودتون رو به سبد خرید اضافه کنید، با تکمیل فرآیند خرید و پرداخت اینترنتی سفارش شما ثبت خواهد شد.
کلید با چرخوندن گردونه و تماشای ویدئوهای بخش ویدئوگردی بدست میاد
از نوار بالای صفحه می تونید تعداد کلید هایی که دارین رو ببینین. کلیدها برای باز کردن قفل بازی ها استفاده می شه. هربازی به تعدادی کلید نیاز داره که برای باز شدن، فقط یک بار کافیه بازش کنی تا بتونی هرچقدر دلت می خواد بازی کنی.
امکان خرید بلیت سینما در بخش سرویس های من بخش خانه اضافه شده است، با ورود به این سرویس و تکمیل اطلاعات کاربریتون امکان خرید بلیت سینما و یا تئاتر رو دارید در این سرویس شرایط پرداخت از طریق کیف پول روبیکا و یا درگاه پرداخت برای شما فراهم هست
برای مطالعه شرایط و عضویت در فروشگاه پلاس از اینجا شروع کنید.
در صورتی که خرید خودتونو از طریق کیف پول انجام بدید، روبیکا بابت سفارشتون کد پیگیری به شما میده و خرید امن شما را تضمین میکنه
از اینجا میتونید درخواستتونو جهت تبدیل پیج عادی خود به پیج فروشگاهی ثبت کنید.
توجه کنید صفحه اول روبینو رو نمیتونید به عنوان صفحه فروشگاهی انتخاب کنید.
در صورتی که در کیف پول روبیکاتون اعتبار خريد داشته باشید و خرید خودتونو از طریق کیف پول انجام بدید، روبیکا بابت سفارشتون کد پیگیری به شما میده و خرید امن شما را تضمین میکنه و تا زمان تحویل کالای مورد نظرتون از خرید شما پشتیبانی میکنه
نشانگر تعداد مخاطبان در بالای صفحه پخش زنده را لمس کنید. از میان مخاطبان، فردی که قصد اخراج او را از پخش زنده دارید، انتخاب کنید و در جواب پیامی که نمایش داده می‌شود، باشه را لمس کنید.
علامت سه نقطه در گوشه کادر «نوشتن پیام» در پایین صفحه پخش زنده را لمس کنید و گزینه بستن پیام‌ها را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، پیام‌های قبلی پخش زنده نیز دیگر نمایش داده نخواهند شد.
در روبیکا شما از دو طریق می‌توانید پخش زنده داشته باشید؛ پیام‌رسان و روبینو.
در پیام‌رسان روبیکا به صفحه گفتگوی دونفره، گروه یا کانالی که مدیر آن هستید، بروید. در قسمت پایین گفتگو، علامت سنجاق را لمس کنید و از میان گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود، پخش زنده را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه شروع، پخش زنده شما آغاز می‌شود.
در روبینو، علامت دوربین در گوشه بالای سمت چپ صفحه را لمس کنید یا به قسمت «استوری شما» بروید. با حرکت دادن نوار پایین صفحه، حالت Live را انتخاب کنید. با لمس دکمه شروع، پخش زنده شما آغاز می‌شود.
اگر پاسخ پرسش‌تان را دریافت نکردید، با پشتیبانی روبیکا تماس بگیرید.