روبیکا اولین سوپر اپلیکیشن ایرانی است. این سوپر اپلیکیشن سرویس‌هایی مثل پیام‌رسان، تماس صوتی و تصویری، شبکه اجتماعی (روبینو)، فیلم و سریال، موسیقی، آموزش، سرگرمی، خدمات پرداخت (از قبیل امکان ایجاد کیف پول، پرداخت قبض، خرید شارژ و بسته اینترنتی، خیریه و نیکوکاری) و خدمات متنوع و گسترده دیگر ارائه می‌دهد. برای آگاهی از قوانین و شرایط استفاده از خدمات روبیکا متن پیشِ رو را مطالعه کنید. نصب و استفاده از اپلیکیشن، خدمات، امکانات و وب سایت روبیکا به این معناست که شما شرایط استفاده و سیاست‌های حریم خصوصی روبیکا را پذیرفته‌اید و از آنها آگاهی دارید.

توجه کنید که برخلاف خدمات تلفن همراه یا تلفن‌های ثابت که امکان دسترسی به خدمات اورژانسی مانند پلیس، آتش‌نشانی و بیمارستان‌ها را دارا هستند، امکان دسترسی به این خدمات از طریق روبیکا وجود ندارد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که امکان دسترسی به این خدمات اورژانسی را از طریق تلفن‌های ثابت یا همراه خود دارید.

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها

با ثبت نام در روبیکا، شما علاوه بر پذیرش سیاست‌های حریم خصوصی، موافقت می‌کنید که از این اپلیکیشن برای موارد زیر استفاده نخواهید کرد:

 • ارسال هرزنامه، ایمیل‌ها و نظرات نامناسب (اسپم) یا کلاهبرداری از کاربران روبیکا؛
 • نشر محتوای خشونت‌آمیز در کانال‌ها، بات‌ها، پخش زنده (لایوها)، شبکه اجتماعی روبینو و سایر بخش‌هایی که به صورت عمومی قابل مشاهده هستند؛
 • نشر محتوای جنسی (پورن) و هرگونه محتوای غیرقانونی در کانال‌ها، بات‌ها، پخش زنده (لایوها)، شبکه اجتماعی روبینو و سایر بخش‌هایی که برای عموم قابل مشاهده هستند؛
 • تهدید، ارعاب، سوء استفاده و آزار کاربران روبیکا یا معرفی خود به جای دیگری به آنها؛
 • استفاده از خدمات روبیکا در راستای اهداف غیرمجاز و غیرقانونی؛
 • تغییر، شبیه‌سازی یا هک کردن روبیکا؛
 • تغییر وب سایت‌های دیگر و مشابه‌سازی آنها با روبیکا به گونه‌ای که به غلط، مرتبط با روبیکا به نظر برسند؛
 • دستیابی به API اختصاصی روبیکا به وسیله ابزاری غیر از خود اپلیکیشن روبیکا؛
 • ذخیره، تخریب یا مخدوش کردن محتواهای موجود در روبیکا، از جمله و نه محدود به پروفایل‌های کاربری و تصاویر آنها؛
 • استفاده از آدرس‌های اینترنتی (web URLs) در نام کاربری خود بدون کسب اجازه قبلی از روبیکا؛
 • ارسال هر نوع ویروس یا هر نوع کُد که دارای ماهیت مخرب باشد؛
 • نقض شئونات اسلامی، اخلاقی، عرفی و هر یک از قوانین جمهوری اسلامی ایران (شامل و نه محدود به قوانین کپی رایت)؛
 • کپی، اصلاح، ترجمه، انتشار، پخش، ارسال، اجرا، نمایش یا فروش هر نوع محتوایی که در روبیکا نمایش داده می‌شود؛ مگر با اجازه صریح کاربر منتشرکننده محتوا.

انجام هر یک از موارد بالا منجر به مسدود شدن حساب کاربری فرد خواهد شد. با توجه به اینکه روبیکا چنین فعالیت‌هایی را در اپلیکیشن و وب سایت خود ممنوع کرده است، بدیهی است که نسبت به محتواهایی که بر خلاف این قوانین توسط کاربران در اپلیکیشن و وب سایت، بارگذاری می‌شوند، مسئول نخواهد بود. شما ممکن است در صورت نقض این قوانین توسط سایر کاربران، در معرض چنین محتواهایی قرار بگیرید. بنابراین، توجه داشته باشید که شما از خدمات روبیکا با مسئولیت خودتان استفاده می‌کنید.

شرایط ورود به روبیکا
1- ثبت نام

برای استفاده از خدمات روبیکا، ابتدا باید با ارائه اطلاعات درست و دقیق در اپلیکیشن روبیکا ثبت نام کنید. برای ثبت نام در روبیکا، از شماره تلفن همراه فعلی خود استفاده کنید.

2- دفترچه تماس

به منظور ارائه بهینه خدمات در بخش پیام‌رسان روبیکا، لازم است ما به شماره تماس مخاطبان شما دسترسی داشته باشیم. بنابراین، پس از ثبت نام در روبیکا، از شما می‌خواهیم که به ما اجازه دسترسی به شماره تلفن مخاطبان خود را بدهید و تایید کنید که مجاز هستید، این شماره‌ها را در اختیار ما بگذارید.

3- سن

برای استفاده از خدمات روبیکا شما باید حداقل 13 سال داشته باشید. اگر سن شما کمتر از 13 سال است، از لحاظ قانونی برای پذیرش و قبول شرایط استفاده ما صلاحیت قانونی ندارید و والدین یا قیم شما باید از طرف شما با این شرایط موافقت کنند.

4- دستگاه‌ها و نرم‌افزارها

برای استفاده از خدمات روبیکا، شما باید دارای دستگاه‌ها، نرم‌افزارها و اتصالات داده‌ای لازم باشید؛ در غیر این صورت ما قادر به ارائه خدمات نخواهیم بود. در ضمن، تا زمانی که از خدمات ما استفاده می‌کنید، موافقت خود را نسبت به انجام هرگونه به روزرسانی حتی به صورت خودکار، اعلام کرده‌اید.

5- هزینه‌ها

در روبیکا، فقط ارسال و دریافت پیام متنی، عکس و صوت برای کاربران همراه اول و ایرانسل در بخش پیام‌رسان رایگان است. سایر خدمات روبیکا در حال حاضر بدون اینترنت رایگان ارائه می‌شوند.

مسئولیت کاربران

با ثبت نام در روبیکا، مسئولیت کامل موارد زیر با شما خواهد بود:

 • شما مسئول هر فعالیتی هستید که با نام کاربری‌تان صورت می‌گیرد؛
 • شما مسئول حفظ امنیت گذرواژه خود هستید؛
 • شما شخصا و به تنهایی مسئول داده‌ها، متن‌ها، اطلاعات، نام‌های کاربری، تصاویر، پروفایل‌ها، فایل‌های صوتی، ویدیو کلیپ‌ها و کلیه لینک‌ها و محتواهایی هستید که ارسال و بارگذاری می‌کنید یا با استفاده از خدمات روبیکا به نمایش می-گذارید.
حقوق و اختیارات روبیکا

روبیکا حق خواهد داشت که:

 • در هر زمانی و به هر علتی از ارائه خدمات به هر شخصی امتناع کند؛
 • نسبت به حذف نام‌های کاربری غیرفعال، نام‌های کاربری متعلق به کسانی که هریک از قوانین جمهوری اسلامی ایران را نقض می‌کنند یا باعث گمراهی سایر کاربران می‌شوند و نیز حفظ حقوق نشان‌های تجاری (برندها) اقدام کند؛
 • نسبت به حذف محتوا یا حساب‌های کاربری منتشرکننده محتواهایی که از نظر روبیکا غیرقانونی، خشونت‌آمیز، دروغین، تهدیدآمیز، موهن، افتراآمیز یا از نظر جنسی تحریک‌آمیز تشخیص داده می‌شوند یا به هر نوعی نقض‌کننده حقوق مالکیت فکری دیگران یا این «شرایط استفاده» هستند، اقدام کند؛
 • نام‌های کاربری را از طرف کسب و کارها یا افرادی که نسبت به آن نام‌ها دارای حق قانونی یا علامت تجاری ثبت‌شده هستند، بازیابی کند؛
 • اقدامات فنی لازم از جمله و نه محدود به کدگذاری (transcoding) یا تغییر فرمت محتوا را با هدف ارائه بهینه خدمات در روبیکا به انجام ‌رساند.

روبیکا نسبت به متن‌ها، فایل‌ها، تصاویر، ویدیوها، فایل‌های صوتی، آثار موسیقی، آثار تالیفی، اپلیکیشن‌ها و به صورت کلی هر محتوایی که کاربران در روبیکا منتشر یا از طریق خدمات آن بارگذاری می‌کنند، هیچگونه ادعای مالکیتی ندارد. با نمایش یا انتشار هر محتوایی در روبیکا یا از طریق خدمات آن، شما به روبیکا مجوز غیرانحصاری، کاملا رایگان و جهانی برای استفاده، اصلاح، حذف، اضافه کردن، اجرای عمومی، نمایش عمومی، بازتولید و ترجمه‌ محتوا بدون محدودیت شامل پخش تمام یا قسمتی از آن در هر فرمت رسانه‌ای و در هر کانال رسانه‌ای را می‌دهید. البته محتواهایی که به صورت غیرعمومی (خصوصی) منتشر شده‌اند، خارج از خدمات روبیکا پخش نخواهند شد.

بعضی از خدمات روبیکا از طریق درآمد ناشی از تبلیغات حمایت می‌شوند و ممکن است تبلیغات و پروموشن‌هایی را به نمایش بگذارند. بنابراین، شما بدین وسیله موافقت خود را با نمایش این تبلیغات به شما یا نمایش آنها در ارتباط با محتوای شما (قبل، بعد یا در حاشیه آن)، اعلام می‌کنید. گستره، حالت و نوع این تبلیغات بدون هیچگونه اخطار قبلی ممکن است تغییر کند.

اگرچه سایت و سایر خدمات روبیکا به صورت معمول در دسترس هستند، اما ممکن است در مواقعی با زمان‌بندی تعیین‌شده به علت تعمیر یا ارتقاء برنامه از دسترس خارج شوند یا به علت تعمیرات ضروری یا قطعی و خرابی لینک‌ها و تجهیزات ارتباطی، که خارج از کنترل روبیکا هستند، با قطعی روبه‌رو شوند.

اگرچه، به صورت معمول روبیکا صرفا محتواهایی را حذف می‌کند که این توافق‌نامه را نقض می‌کنند، اما به صورت کلی حق حذف هر نوع محتوا را به هر دلیلی و بدون اخطار قبلی دارد. محتواهای حذف‌شده، توسط روبیکا حفظ و ذخیره می‌شوند تا در صورت نیاز با تعهدات و الزامات قانونی تطبیق داده شوند. توجه کنید که محتوای حذف‌شده جز با دستور قضایی معتبر قابل بازیابی نخواهد بود. روبیکا نسبت به هر نوع تغییر، تعلیق، قطعی خدمات یا از بین رفتن هر نوع محتوا مسئولیتی نخواهد داشت.

تضمین کاربران

شما تصدیق و تضمین می‌کنید که:

 1. مالک محتوایی هستید که از طریق خدمات روبیکا آن را منتشر کرده‌اید یا حق انتشار محتوا به شیوه و در بخش مورد نظرتان را دارید؛
 2. بارگذاری و انتشار محتوای شما در روبیکا یا از طریق خدمات آن باعث نقض حقوق مربوط به حریم خصوصی، حقوق مربوط به تبلیغات، کپی رایت، حقوق قراردادی، حقوق مالکیت فکری یا هر نوع حق از هر شخصی نخواهد شد؛
 3. بارگذاری محتوای شما منجر به نقض قرارداد موجود میان شما و اشخاص ثالث نمی‌شود. همچنین، شما نسبت به پرداخت تمام حق امتیازها، هزینه‌ها و هر نوع وجهی که بابت محتوای مورد نظر باید به اشخاص دیگر بپردازید، متعهد هستید.

حق به روزرسانی این شرایط و تغییر، اصلاح یا پایان دادن به خدمات روبیکا بدون اخطار قبلی برای روبیکا محفوظ است.